JC - prg - Jc - výsledky

a je to ... celý seriál MTB závodů WEBER Cup 2017 je pro letošek za námi ... ach jo ... 

Poslední závod na Čeřovce si užilo 24 dětí a 35 dospělých závodníků. Děcké závody měly výbornou atmosféru, díky povzbuzování rodičů a ostatních malých závoďáků. Výborné !!!!

Mezi velkými závoďáky to by boj do posledních metrů. Dan Polman, který je velkou postavou našeho závodu si dojel pro letošní první celkové vítězství. Moc gratuluji. Výborný mladík Matouš Kozák ho dlouho trápil, ale nakonec byl druhý. Tito dva trochu odlétli další skupince, kterou nakonec rozerval Sebastian Vlček a tím bral bronz. Mladíky vyhrál Jindra Macoun. Vetroše Pavel Crha a holky Monča Klapková.

Nakonec bych poděkoval za pomoc s výsledky závodů Haně a Milošovi. Pavlovi, Bohuňovi, Alešovi, Štěpánovi a všem dalším za technické výpomoce. Jsem rád, že až na jeden výraznější držkopád (viď Adame ... ) jsme to všichni dali ve zdraví.

Skvělá přátelská atmosféra okořeněná zdravou rivalitou mě letos opět bavila ... kordas

 

 

Čeřovka - finále

Posledním serie bude XC na Čeřovce v úterý 5. září. Start bude nakonec v 17:30  a start dětí od v 16 hod. Po závodě budou vyhlášeny celkové výsledky a připraven soudek a buřtíky.

 

Okolo Tábora ... reportík

Krásné "singlování" po jižních svazích Tábora jsi přišlo užít 27 bikerů. Samozřejmně to není jenom o sjezdu. ale také o pořádném kopci. Křížová cesta z Lomnice umí být těžká. Roli favorita potvrdil Filip Rydval, který nedal nikomu šanci vlést si do háku... V posledních závodech výborný Michal Vlášek bral stříbro a Dan Polman bronz. Monika Klapková byla jediná ženská.

Okolo Tábora ... singliky čekají (23.8.)

 

přijďte si užít singlíky pod Táborem. Jeden z nejdelších závodů serie si užijete ve dvou kolech. Holky v jednom okruhu. Start v 17:30 tesně pod kopcem. Prezence na vrcholu Tábora.

Okolo Kumburku ... Filip Rydval

ano takto jednoduše bych popsal závod na okruzích na Kumburku. Filip nedal nikomu šanci a téměř o 3 min ujel druhému Danu Polmanovi a třetímu T.Bartschovi. Vendy Kuntová potvrdila svoji dámskou nadvládu.

Okolo Kumburku - pozvánka na 16.8.

3 km dlouhý okruh na kterém téměř není rovinka. To je další závod XC serie. Pěkně ostré sjezdíky a nesmlouvavé výjezdy jsou další výzvou. Start, cíl i prezentace u závory pod Kumburkem ve středu 16.8. v 17:30.

Okolo Bradlece ... reportík

za parádního letního počasí se jelo Xc starého amerického stylu ... dlouhý kopec-dlouhý sjezd. Sjezdík "esíčkama" z Bradlece je super a tak jsem si ho dali 2x.... Nejlépe si vedl a poprvé vyhrál WEBER CUP Matouš Kozák. Mladík, který se neustále posouvá vzhůru. Nejlepší žena byla akademická mistryně ČR Vendy Kuntová.

Další závod je okruhové XC okolo hradu Kumburk ve středu 16.8.

Okolo Bradlece ... středa 2.8.

Další závod se nám rychle blíží. Středně obtížný okruh okolo hradu Bradlec je okořeněn  "esíčkama" a pěkným sjezdem ke koupališti v Bradlecké Lhotě. přijďte si zasportovat. Start je ve lhotě na návsi v 17:30.

Brtevské XC  ... krásný závod v režii Filipa Rydvala

Tři desítky bikerů si přišli užít parádní Xc okruh, který je dílem Martina Šubra. Filip Rydval (All training) nedal nikomu šanci a potvrdil roli favorita. O druhé a třetí místo se pral David Nosek (BMC) a Zdeněk Morávek (GT Opportunity). Čtvrtý byl Vít Řehák (Cyklohelios) před pátým Vojtou Vaníčkem (Bakako Nová Paka).

Brtevské XC .... úterý 25.7. v 17:30

Novým závodem bude XC v obci Brtev  u Bělohradu. Závod je "díťě" Martina Šubra, který má připravenou perfektní XC trať, která Vás bude bavit. Délka okruhu je 6 km s převýšením cca 190m. Je pořádně pestrá a občas budete muset dát "prdel" pěkně daleko za sedlo a nechat vaše velká kola ukázat co umí ... ale dá se to. Případně se pár kamenů nechá objet okolo. V neděli bude projížďka po trase.

mapa, místo startu, cíle a prezentace

 Cidlina - Tábor (plus)

Dalším dílem pokračovala Weber serie. Dva pořádné kopce pořádně v pravém horkém počasí prověřili 33 bikerů a bikerek, kteří si přišli zasportovat. Trasa měří 13.5 km a má  prevýšení 460 m. O převýšení se starají pouhé dva kopce. Kozlov a úplně celá křížová cesta z Lomnice nad Popelkou. Na konci trochu technických singlů.

 Hned od začátku se od ostatních odpoutala čtveřice ve složení Jirka Šorm, Vít Řehák, Matouš Kozák a Zdeněk Hendrich. Posledně jmenovaný pekelnému tempu v průběhu závodu nestačil a tak byla bedna rozdaná. Tedy spíše druhé a třetí místo. Jirka Šorm si vybudoval dostatečný náskok a pelášil do cíle. Vítek pak o pár metrů udržel druhé místo a Matouš bral bronz.

Vendula Kuntová byla nejrychlejší ženou před Monikou Klapkovou a Romanou Ježkovou. Bohužel celý závod výrazně poznamenal těžký pád Adama Styblíka. Velké poděkování všem závodníkům, kteří se podíleli na záchraně. Držíme palce Adamovi, ať se rychla vrátí do sedla. Výsledky tohoto závodu jsou hodně zkreslené, neboť do cíle v podstatě přijelo pouze 15 závodníků. Ostatní již zastavili u zraněného...

Cidlina -Tábor ... zábavnější trať

Ke stávající trase, která měla cíl na Táboře přidáme singliky z Jc5o a sjezd k doubravickemu lomu. Pod sjezdem bude cíl.. přijeďte si ve středu 19.7. více zabikovat!!

XC na Tešíně

foto od polských závodníků, foto od Evy Trmatové, video

 

 

Další závod se jede v neděli  25.6.  WEBER OKOLO TĚŠÍNA, který bude součástí Haven serie. PROZICE ZDE !! , mapa

Délky závodů OKOLO Těšína budou směřovány k výsledným časům vítězů: muži a junioři: 60 min, masters I.- III. a ženy cca 45 min, tak aby jste si pořádně zazávodily !!! Počty okruhů se tedy mohou od propozic měnit !!!

 

Čeřovka v cíly

25 cyklistů si za pěkného počasí užilo okruhy na jičínské Čeřovce. Nejrychlejším byl Tomáš Wágenknecht (Bakako) před Matoušem Kozákem (ZP Cyklo) a Petrem Kordíkem (Cyklo Point Jičín). Nejlepší ženou byla Vendula Kuntová před Monikou Klapkovou a Romanou Ježkovou.

Další závod se jede ve středu 21.6. na Čěřovce a na neděli 25.6. chystáme WEBER OKOLO TĚŠÍNA, který bude součástí Haven serie. PROZICE ZDE !! , mapa

No a máme další závod do naší serie !!!! Brtevské XC - úterý 25.7.

 TUŽÍN - KUMBURK  ... Jirka Šorm opět nejrychlejší

I druhý závod WEBER Cupu jednoznačně vyhrál Jirka Šorm (Elkov AUTHOR), který jezdí za nejlepší česku silniční stáj. Výborně na druhém místě zabojoval Vít Řehák (Cyklo Helios) před stále lepším Matoušem Kozákem (ZP Cyklo). Brambory bral Dan polman, který se připravuje na Ms v extrémní silniční cyklistice ... 1OOO km časovku v Alpách .... První pětici uzavřel letos výborný Štěpán Trmata. Moc nás potěšila účast 4 bikerek, kterým vévodila Vendy Kuntová . Na start se v Tužíně postavilo 31 bikerů.

Další závod se jede ve středu 21.6. na Čěřovce a na neděli 25.6.chystáme WEBER OKOLO TĚŠÍNA, který bude součástí Haven serie. PROZICE ZDE !!

 

Druhý díl WEBER Cupu startuje ve středu 7. června z Tužína.

V plánu je výjezd z Tužína na hrad Kumburk. Start v 17:30 s prezentací do 17:15 . Přijďte si zabikovat.

Odstartováno - Jirka Šorm vystřelen na Tábor !!

Na prvním závodě jičínské bikové serie se sešla hodně rychlá konkurence ... Jirka Šorm (Elkov AUTHOR), Lukáš Kunt (Favorit Brno), Michal Vlášek (Kellys bike ranch), Dan Polman  ... prostě kvalita .. přesně v tomto pořadí přijeli do cíle. Jedinou ženou byla Monika Klapková. Výborně mákli mladíci Dominik Koudelka a Ondra Bříza. Mezi zkušenějšíma byl nejlépe Franta Vágenknecht.  

 Na start se v Železnici postavilo 26 bikerů.

jičínská 5o se blíží ... trénujte ...

Tak a začínáme!

Středa 3.5. úvodní závod MTB TOUR ze Železnice na Tábor. Prezentace od 16:45 do 17:15. Start v 17:30. Vše z náměstí v Železnici..

WEBER CUP 2017  seriál MTB XC závodů

 
Pro sezonu 2017 máme jednu velkou novinku. Jeden závod okolo Čeřovky se pojede jako nedělní cross country v rámci seriálu HAVEN CUP.

 
Tento závod bude hodně zaměřen na závody dětí. Všichni ostatní si samozřejmně též přijdou na své .. Druhý dětský závod bude též Čeřovce. Té finálové...

 
Termíny a destinace jednotlivých závodů jsou následující:  

MTB TOUR 2017

3.5 - MTB Železnice - Tábor

7.6. - MTB Tužín - Kumburk
21.6.-  MTB Okolo Čeřovky     - změna termínu !!!!
25.6. -  Okolo Těšína XC.....neděle ....  Haven CUP
19.7. - MTB Cidlina - Tábor
2.8. - MTB Okolo Bradlece
16.8. - MTB Okolo Kumburku
23.8. - MTB Okolo Tábora
30.8. - Okolo Čeřovky - finále .... plus vložený závod dětí

 

ROK 2016

 
jc- prg - jc  ... reportík
Zřejmě kolize termínů či ranní deštíček odradil více cyklistů od vyjížďky na Prahu ...
Sešlo se nás 11 a perfektně jsme si mákli ! Letos pohodovější tempo na obrátku (36 km/hod) a to ještě po větru se nazpět slušně změnilo. Díky dvojici eliťáků L.Kunta a J.Šorma se grupa nadvakrát rozdělila a jelo se za své. Lukáš měl ke konci více sil a Jirku udolal. Ten po včerejším vítězství na bikové 5O v Pace ke konci měl nárok na zvolnění. Pro nás amatéry bylo svezení s kluky z první české ligy skvělý zážitek. Já si to užil.. 
 
silniční vyjížďka jc - prg - jc
NOVÝ TERMÍN JE 18.9
V neděli 21.8. se bohužel na startu vlivem nepříznivého počasí sešlo pouze 5 odvážných. Po vzájemné dohodě jsme si dali pouze 2 hod deštivé jízdy... 
 
IX. závod MTB Tour - Čeřovka 24.8.
plus vložený závod dětí
 
Posledním závodem letošní serie je nejoblíbenější trať celého seriálu - okruhy na jičínské Čeřovce.
 
Pro derniéru seriálu nedozná trať změn. Novinkou jsou závody pro děti a mládež ročníky 2002 - 2008. Start těchto kategorií bude v 16:30. Trasa bude "ořezána" v oblasti lesoparku. Počty okruhů budou stanoveny před startem.
Prezentace pro dětské závody je od 16 - 16:15. Start první vlny nejmladších v 16:30. Start starších dvou kat. bude po dojezdu této kategorie.
 
Pro závod dětí na Čeřovce (24.8.) jsou kategorie následující: 
K1 - kluci 2008 - 2006 a mladší dle uvážení rodičů
H1 - holky 2008 - 2006 a mladší dle uvážení rodičů

 K2 - kluci 2005 - 2004
H2 - holky 2005 - 2004
 K3 - kluci 2003 - 2002
H3 - kluci 2003 - 2002
Po závodě dospělých budou vyhlášeny celkové výsledky seriálu. Taktéž bude pro závodníky připraveno pivečko a něco k snědku...
 
 
Okolo Tábora - pozvánka (17.8.)
Jičínská MTB serie WEBER CUP tesně před finišem. Ještě dva okruhové závody čekají na bikery v celém 9. ti dílném seriálu.
Předposledním jsou okruhy okolo Tábora. Klasické "old" cross country. Tedy jeden dlouhý kopec a potom "něco" k tomu. To něco jsou u nás hravé singlíky z Jc5o.. Přijďte si zabikovat. Holky a mládež jedou jeden okruh a všichni ostatní dvě rundy..
 
 
Okolo Kumburku - reportáž
Lehce mokré počasí okořenilo XC okruhy okolo Kumburku kluzkými kořeny a trochu blátem. I přes tyto podmínky dokázal Franta Vágenknecht  jednoznačně zvítězit. Druhý zabojoval Dan Polman před Martinem Kohlem. Další závod se jede 17. srpna na okruzích okolo Tábora.
 
Okolo Kumburku - pozvánka (3.8.)
Prázdniny se lámou do druhé poloviny a cyklistická sezona je v plném proudu. Přijďte se svést na cross country okruhy okolo hradu Kumburk.  Okruh v délce cca 3 km se pojede 3 x. Pro ženy a mládež bude délka upravena.
 
 
Okolo Bradlece - "dvakrát na hrad" (20.7.)
Přijďte si zabikovat na další díl MTB tour.
Kdo tentokrát vyletí na Bradlec? Dan Polman? Neskutečný rekordman ve 24 hodinovce ... Či "silničáři " L.Kunt či J. Šorm? Nebo "maratonec" T. Vágenknecht či snad jeho brácha Franta? Nebo že by mistr ČR v bikemaratonu masters Š.Karban? Nebo potvrdí formu z Rakouska M.Kohl? ..
těším se na to 
 
Tužín - Kumburk - reportáž
Deštivá přeháňka před startem zřejmě ovlivnila hojněnjší účast na "Tužínském" závodě. Na vlastní start již svítilo sluníčko a krásně vyčištěný vzduch svědčil sportování. Lehké úpravy trasy spolu s mokrým podkladem udělali závod techničtější.
 
Roli favorita potvrdil Jirka Šorm. S náskokem půl minuty "vyletěl" na Kumburk.
Jirka o víkendu skvěle závodil na MČR na silnici. Dojel na 4 místě mezi U23!!! Ihned ve skupince za čelní vítěznou grupou !!!! (Saganové, Štyby, Křižák ... )
  Druhé místo bral Martin Kohl před Františkem Vágenknechtem. Monika Klapková byly nejrychlejší ženou.
Další závod se jede okolo Bradlece 20.7.
Všem šlapkám zdar, kordas
cílové foto od M.Šormové 
 
Cidlina - Tábor - reportáž
Za ideálního cyklistického počasí se na startu závodu s největším převýšením (560 m na 8.5 km) sešlo 30 závodníků. Tento závod je charakteristický dvěma dlouhými kopci. V prvním stoupání okolo Kozlova se utrhl Tomáš Vágenknecht a náskok si dovezl i přes stoupání Křížovou cestou až na Tábor. Tomáš je ve výborné formě. V uplynulých dnech zajel do desátého místa na prestižním maratonu Malevil !!
Jeho bratr Franta trochu sjel z vytyčené trasy a ztratil tak kontakt s Martinem Kohlem a Danem Polmanem, kteří v tomto pořadí projeli cílem. Výborně se za nimi rval Matouš Kozák (ročník 1998) a vyjel si 4.m ísto před Martinem Fikarem. Nejrychleji mezi ženami  na Tábor vyjela Vendula Kuntová.
 
Tužín - Kumburk
Již 4. závod WEBER Cupu se jede ve středu 15. Start je na začátku Tužína s prezentací do 17:15 !!! Bude asi mokro ...
 
Těšín - report ...
Martin Kohl je ve formě .. po vítězné Čeřovce Martin potvrdil jarní formu a dokázal znovu vyhrát !! Tentokrát před D. Polmanem a třetím Martinem Šubrem..
 
1.6. okolo Těšína
3. závod WEBER Cupu se jede na technickém okruhu stejném jako loni. Nebude tedy chybět "lomeček", který se nechá jezdit. Není ostuda to i seběhnout a vyběhnout.  V prvním kole se toto místo vynechá. Hlavní kategorie pojedou 3 kola a mládež a holky 2 .
 
 
okolo Čeřovky - report
 
 
 
 
Překvapivě velký počet mládežnických závodníků nás velmi potěšil! Celkem 26 dětí odstartovalo do premiérového závodu v rámci WEBER CUPU.. jak si děcka z oddílů TRIATLONU JIČÍN, BAKAKO N.Paka a Cyklo Vysoké vedly se podívejte ve výsledcích.
 
 
 
Velká účast ve "velkém" závodě opět nezklamala. 42 bikerů a bikerek se rozjelo sprintem do 4 respektive 3 okruhů. Kompaktní trať dovoluje poměrně jednušeji držet skupinky a tím získává závod na dramatu. A také to tak bylo... Poměrně velký favorit L.Kunt měl v polovině závodu pád a tím se otevřela cesta pro první vítězství v seriálu pro Martina Kohla. Těsně za ním protnul pásku Dan Polman. S menším odstupem se konala bratrská bitva o bronz z které lépe vyšel Tomáš Wágenknecht před Františkem. Mezi nejstaršími účastníky se prosadil Jiří Lehotský. Naopak nejmaldší kategorie ovládl Matouš Kozák. Nejlepší ženou byla úřadující mistrině ČR v cross country Vendula Kuntová.
Další závod se jede 1.7. na okruzích na vrchu Těšín u Železnice.
Nyní se vše chystá na 11.ročník WEBER Jičínské5o která se jede 28.května..
 
 
 
 
 
II. závod MTB Tour - Čeřovka 18.5.
plus vložený závod dětí
 
Druhým závodem letošní serie je nejoblíbenější trať celého seriálu - okruhy na jičínské Čeřovce.
 
Pro letošek nedozná trať změn. Novinkou jsou závody pro děti a mládež ročníky 2002 - 2008. Start těchto kategorií bude v 16:30. Trasa bude "ořezána" v oblasti lesoparku. Počty okruhů budou stanoveny před startem.
Prezentace pro dětské závody je od 16 - 16:15. Start první vlny nejmladších v 16:30. Start starších dvou kat. bude po dojezdu této kategorie.
 
Pro závod dětí na Čeřovce (18.5. a 24.8.) jsou kategorie následující: 
K1 - kluci 2008 - 2006 a mladší dle uvážení rodičů
H1 - holky 2008 - 2006 a mladší dle uvážení rodičů

 
K2 - kluci 2005 - 2004
H2 - holky 2005 - 2004
 K3 - kluci 2003 - 2002
H3 - kluci 2003 - 2002
 
 
 
A JE ODSTARTOVÁNO !!!
Úvodní závod WEBER Cupu otevřela "klasika" a nejstarší náš závod Železnice - Tábor. Jelo se již 8. rokem.
 
Pole čítající 34 bikerů se ze Železnického náměstí vydalo  na 6500 m dlouhou trať s převýšením 430 m.
 
Vedoucí trojice ve složení Lukáš Kunt (FAVORIT BRNO), Vít Řehák (Cyklo Helios) a František Vágenknecht (Bakako Nová Paka) si vypracovala rozhodující náskok již v úvodním stoupání na Kyje. V tomto pořadí též dojeli do cíle. Zbytku pelotonu v cíli nadělila více jak minutu.
Mezi ženami si nejlépe vedla Lucie Hamanová (Kellys Bike Ranch) před Monikou Klapkovou (Ajtakrajta). Nejmladší závodníci se ve výsledkové listině porovnali v pořadí Matouš Kozák (ZP Cyklo), Dominik Koudelka (Cyklo Vysoké) a Ondřej Bříza (Gruppetto Jičín).
 
Další závod se jede na hravé trati v okolí jičínské Čeřovky ve středu 18.5. Nově je zařazen i závod dětí do 14- ti let, který startuje v 16:30.
 
 
Středeční bikové závody WEBER CUP 2016  
 
Pro sezonu 2016 jsem odebral jeden závod. Nepojedou se silniční hubojedské okruhy. Tím pádem bude mít seriál 9 závodů.
 
Novinkou budou oddělené dětské závody na obou závodech okolo Čeřovky.
 
Děti budou mít svůj start v 16:30 a budou rozděleny do věkových kategorií.
Taktéž pro ně bude zkrácená trasa. Délka dětského závodu bude cca 15 - 20 min.
 
Termíny a destinace jednotlivých závodů jsou následující:
 
MTB TOUR 2016
4.5 - MTB Železnice - Tábor   --- PŘESUNUT NA ÚTERÝ 10.5. !!!!
18.5. - MTB Okolo Čeřovky 
1.6.- MTB Okolo Těšína
15.6. - MTB Tužín - Kumburk
22.6. - MTB Cidlina - Tábor
20.7. - MTB Okolo Bradlece
3.8. - MTB Okolo Kumburku
17.8. - MTB Okolo Tábora
24.8. - MTB Okolo Čeřovky

 

loňská sezona .... 2015

výsledky JIČÍN - PRAHA - JIČÍN 2015

Okolo Čeřovky - finále - report

Závěrečný podnik WEBER CUPu 2015 přilákal téměř 50 bikerů. Toto zřejmně potvrzuje nejoblíbenenější trať celého seriálu.

Svůj návrat k cyklistice skvěle potvrdil Václav Vomáčko, který se po loňské smolné sezoně výborně rozjíždí. Druhého Michala Zápotockého z Prahy porazil ve spurtu 4 členné skupinky. Třetí byl Tomáš Vágenknecht před bratrem Františkem. Všichni s rozdílem 2 vteřin!

Nejlepší žena byla Vendula Kuntová.

Celý seriál čítající 10 závodů je tedy minulostí. Na startu se sešlo celkem cca 400 závodníků.

Poděkování patří partnerům. WEBER Saint-Gobain, Vohnout Thermocolor, DMA, CYKLO POINT JIČÍN.

Za pomoc v celém seriálu děkuji Milošovi a Haně Kudrnáčovým.

Nechť Vám to všem šlape.. kordas

foto z Čeřovky od Romany Kvitské

Okolo Tábora  - report

Na asi nejtěžším závodě, se sešlo 33 bikerů. Pekelné léto bylo tentokrát lehce oslabené okolními bouřkami a tak se jelo za příjemného počasí.

Úvodní metry rychle rozjela Vendula Kuntová. Čerstvá mistryně ČR v cross country. Posléze předala otěže závodu bratrům Vágenknechtovým, kteří si rozdělily první a druhé místo v pořadí Tomáš a František. Třetí místo bral Martin Kohl před Pavlem Kubínem. Juniorům vévodil Martin Šubr a ženské kategorii dle předpokladu V.Kuntová.

Poslední závod se jede na krásné hravé trati na Čeřovce ve středu 26.8. Po závodě proběhne též vyhlášení celkových výsledků WEBER CUPu, který čítal 10 závodů!!!  Několik medailových umístění ještě není zdaleka jasných !!!

Silniční vyjížďka Jičín - Praha - Jičín 23.8.

WEBER Cup No.9 ve středu 12.8.

Pojede se okruh okolo Tábora. Pěkné singlíky a poctivá křížová cesta ... Start v 17:30 tesně pod vrcholem Tábora.

Okolo Kumburku - pozvánka na středu 29.7.

8. díl bikerské serie se koná na parádní bikové trati v okolí hradu Kumburk. Prostě pravé bikování. Sjezdíky, kořeny, stoupáníčka a podobně... přijďte si za zasportovat !!! 

 Okolo Bradlece - reportáž

Reprezentant Lukáš Kunt vévodil 7.dílu MTB TOUR.

Na startu se v Bradlecké Lhotě sešlo 36 bikerů, kteří si za příjemného letního počasí přišli zasportovat. Po průjezdu Bradleckou Lhotou první zahřívací stoupání odtrhlo od pelotonu první skupinu ve složení L.Kunt, T. Vágenknecht, D.Polmann, M.Šubr, P.Kubín, L.Hofman a F. Vágenknecht. Tato grupa se v poměrně těžkém stoupání od koupaliště v Bradlecké Lhotě natrhala na jednotlivce. Kromě Lukáše Kunta, který si získal téměř půl minutový náskok se všichni pořádně "poprali" a ve vteřinových intervalech projeli cílem. Nejlepší ženou byla Romana Ježková. Další závod se jede v okolí hradu Kumburk 29.7.

Petr Kordík

 

 Cidlina - Tábor  - reportáž

Drtivým závěrem na "domácí" Křížové cestě si Michal Vlášek dojel pro vítezství v 6. závodě WEBER Cupu.

Pojďme ale pěkně popořádku. Na startu v Cidlině se sešlo 44 závodníků. Při opravdovém letním počasí se jednalo o letošní účastnický rekord. Po startu se ujal Pavel Kubín role "vůdce" pelotonu a odtáhl čelní skupinku pod první stoupání, které vede oklikou až na Morcinov.

Tam začal úřadovat franta Wágenknecht a zdálo se, že je vše jasné. Jenomže Michal Vlášek v nájezdu do Křížové cesty, která se jede poctivě až od Lomnického koupaliště, za to vzal a nadělil Frantovi téměř půl minuty! Třetí dojel Dan Polman před Martinem Šubrem a Martinem Kohlem. Nejlepší žena byla Romana Ježková.  

Další závod se jede 15.7. z Bradlecké Lhoty s cílem na Bradleci.  

Petr Kordík 

 

Cidlina - Tábor - pozvánka

WEBER CUP 2015 jde do druhé poloviny... ano již 6.závod se jede tuto středu 1.7. Trať tradiční... Tedy dva kopce jako pra... Mezitím jednoduchý sjezdík.

Prezentace od 16:45 do 17:15. Start v 17:30 v Cidlině "centrum"..

 Tužín - report ... závod bratří Vágenknechtů

36 bikerů se sešlo za cyklisticky příznivého počasí na 5. závodě jičínské bikové série. Lehce pozměněná trať oproti loňsku byla poctivá a prověřila všechny hlavně po fyzické stránce. Po startu vypálil Tomáš Vágenknecht a velmi rychle zredukoval čelo závodu. Velmi dobře ho sekundoval jeho bratr Franta a Martin Kohl. S lehkým odstupem se též držel Pavel Kubín a Martin Šubr. Tomáš s Františkem v závěru Martina utrhli a v cílovém kopci do brány hradu Kumburk si to rozdali mezi sebou. Tomáš nastoupil a získal prvenství. Tomáš patří mezi nejlepší amatérské bikemaratonce v Čechách!

Další závod se jede na tradiční trati z Cidliny na Tábor 1.7.

 

Tužín - Kumburk pozvánka

5.díl WEBER Cupu se jede ve středu 17.6. z Tužína na Kumburk. Po dvou okruhových závodech opět CC z místa na místo. Cíl přímo na hradě. Start klasicky na okraji Tužína v 17:30. Prezence do 17:15. Přijďte včas !!

Těšín - REPORT

Za letního počasí se sešlo na 4. závodě WEBER CUPU 37 bikerů. Na poměrně technické trati, která byla postavena v lesíku pod vrchem Železný se prosadil Dan Polman. Po spolupráci s Pavlem Kubínem si tato dvojice utvořila dostatečný náskok na zbytek startovního pole. Až poslední stoupání rozhodlo o Danově vítezství. Třetí místo barl Petr Kordík před Lukášem Roubalem. Nejlepší žena byla Romana Ježková z Jilemnice. Mezi mladíky se nejlépe dařilo Martinovi Šubrovi z Lázní Bělohrad. Výsledky jsou na http://www.fitclubjicin.cz/weber-cup/vysledky/ . Další závod se jede 17.6. z Tužína na Kumburk.

Kordas

Těšín - těšte se...

další závod středečního WEBER CUPU je tady. Tedy 3.6.na Těšíně u Železnice. "Vyhrabal" jsem další pěšinky, objevil takový malý lom ... Přeci jenom je potřeba ke dvoum esíčkům přidat další techničtější pasáže..

Start v 17:30 .. prezentace do 17:15. Vše Těšín -centrum..

Čeřovka - REPORT

3.díl bikové serie se jel na 3 km okruhu jičínské Čeřovky. Účast byla  byla silně ovlivněna deštivým dnem. Kdo však přijel, tak si to parádně užil! Prostě co tě nezabije, to tě posílí ... Naučíš se a poznáš co kolo dělá na mokru a tak dále...

Závod byl v jasné režii dvojice Lukáše Kunta a Dana Polmana. Prvně jmenovaný nakonce urval další letošní vítězství. 

Další akcí je v neděli 24.5. vyjížďka po trase WEBER JC50 a konečně pak WEBER Jičínská50 v sobotu 30.5.

Čeřovka - XC v Jičíně

3.závod WEBER Cupu se koná ve středu 20.května v 17:30. klasická trasa z loňského pozdního léta. Hravá, technická a rychlá trať Vás bude určitě bavit.. prezentace od 16:45 do 17:15. Start v 17:30. Kategorie A a E 3 okruhy ostatní 4 kola.

Ve středu 13.5. bude vyjížďka po trase WEBER JIČÍNSKÉ 50. Sraz v 16:45 u fitka. Odjezd v 17 hod. Přijďte si šlápnout..

HUBOJEDY v cíly - report

První silniční "počin" v MTB cupu se konal za účasti 25 závodníků. Na 3 okruzích plus záváděcím kopečku si nejlépe počínal Ruda Cogan.

Pojďme pěkně od začátku.

9.- ti kilometrový okruh nabízí pěkně zvlněný terén s cílovým stoupáním na Šalandu. Vše spíše po užších silničkách. Převýšení ja jednom kole je cca 80 m.

Po startu se vytvořila skupinka R.Cogan, M.Živný, D.Polman, F.Vágenknecht, L.Slavík, Š.Karban, T.Kučera a J.Holas. Aktivitou některých členů  čelní grupa odjela od dalších jezdců a bylo jasné, že až spurt do cílového kopce rozhodne o pořadí na bedně.

Cílovou čáru protínali jezdci v rozmezí pár vteřinek. Vítězem se stal R.Cogan před M.Živným a D. Polmanem. Rychlostní průměr téměř atakoval 40 km/hod!!

Další závod je cross country na Čeřovce ve středu 20.května.

Petr Kordík

 

Silniční závod Hubojedské okruhy... úterý 5.5. 17:30

ZMĚNA!!!  Okruh se pojede "do leva" proti směru hodinových ručiček !!!

Novinkou pro cyklisty v jičínském regionu bude silniční závod na atraktivním okruhu v okolí Hubojed.

Okruh měří necelých 9 km a pojedou se celkem 3 okruhy. Startovat se bude pod cílovým stoupáním, které se tím pádem pojede celkem 4x.

Závod je započítáván do WEBER CUPU, ale zároveň je otevřen pro všechny. Startovné je 50 Kč a startovní čísla se na tento závod vydávat nebudou. Budou pouze napsaná na ruku. Ceny formou tomboly

Prezence, start i cíl jsou na "Šalandě". Mapa je v sekci mapy.

 

A je odstartováno... 1.závod v cíli...

Prvním závodem byla "klasika" ze Železnice na Tábor. Na železnickém náměstí se sešlo 39 bikerů, kteří si přišli prověřit svoji letošní formu. V téměř ideálním počasí si nejlépe vedle Lukáš Kunt, který si v závěru pohlídal Frantu Vágenknechta a na třetího Pavla Kubína získal již 17 vteřin.   

výsledky  a video od Jardy Rachoty

 

Termíny WEBER CUPU 2015

29.4 - MTB Železnice - Tábor
5.5.uterý !!! - Hubojedské okruhy - silnice
20.5. - MTB Okolo Čeřovky
3.6.- MTB Okolo Těšína
17.6. - MTB Tužín - Kumburk
1.7. - MTB Cidlina - Tábor
15.7. - MTB Okolo Bradlece
29.7. - MTB Okolo Kumburku
12.8. - MTB Okolo Tábora
26.8. - MTB Okolo Čeřovky

 

 

Celý seriál zakončilo cross country okolo Čeřovky.

Na start se postavilo 43 závodníků a závodnic. Za ideálních cyklistických podmínek svoji jarní formu oprášil Vašek Vomáčko a přivedl první skupinku vítězně do cíle. Druhé místo bral Martin Kohl a třetí Dan Polman. Nejlepší ženou byla Romana Ježková před Zuzanou Líkařovou.

Celý WEBER CUP 2014 je tak minulostí. Celkem se 9-ti  závodů zůčastnilo okolo 350 bikerů a bikerek. Od dubna až do srpna si startovní číslo vyzvedlo 90 závodníků. Základ pelotonu tvoří sportovci z Jičína. Velmi nás těší zájem cyklistů z přilehlého okolí. Jezdí k nám z Nové Paky, Bělohradu, Vysokého nad Jizerou, Hořic, Turnova , M.Boleslavi a podobně.

Poděkování patří rodině Kudrnáčových, která zajistila časomíru a výsledky. Taktéž děkujeme za podporu našich partnerů s čelem WEBER Saint Gobain, DMA Praha, Cyklopo